10 knih, které by měl číst každý osobní trenér – 2. část

A máme zde pokračování článku o knihách, které vám pomohou dosáhnout lepších výsledků ve vašem podnikání.

6. Robert Kiyosaki – Bohatý a chudý táta

bohatý tátaRobert byl vychováván svým chudým tátou, ale často naštvěvoval svého kamaráda, který měl bohatého tátu a srovnává v knize pohled na život obou otců. Co se týká financí, tak je to dobrá knížka na začátek, protože finanční gramotnost je základ úspěchu. Ten kdo jí ještě nečetl, by jí měl přečíst, protože to je vstupní brána stejně tak jako byl začátek vaše kvalifikace na trenéra.

7. Gary Keller – Jediná věc

jedina-vecTato kniha vás naučí jak se soustředit na nejdůležitější úkol, který máte před sebou a jak si zorganizovat váš čas. V dnešním uspěchaném světě se tato příručka hodí, protože toho stihnete více za méně času. Budete méně chybovat a věci vám půjdou lépe od ruky. Nesnažte se dělat tisíc věci najednou.

8. Charles Duhigg – Síla zvyků

sila-zvykuMáte klienty, kteří přijdou na pár tréninků a už se neukáží? Je to protože ještě nemají vytvořený zvyk chodit cvičit. Není to součástí jejich života. A vy jste tam od toho abyste jim ten zvyk vytvořili a změnili jejich život k lepšímu. To by taky ten důvod proč si vás našli. K tomu abyste pochopili ostatní je potřeba prvně pochopit sebe. Tato kniha velice dobře popisuje proč děláme to, co děláme a jak to změnit.

9. James Allen – Jak člověk smýšlí

jak-clovek-smysliPorozumíte, jak síla myšlenky ovlivňuje váš život, a uvědomíte si, proč se v životě nacházíte právě tam, kde jste. Přijmete-li filozofii Jamese Allena, pochopíte, že váš osud neurčuje vaše prostředí, váš partner/partnerka nebo šéf, stát, ekonomika nebo štěstí, ale vaše myšlenky; pochopíte, že svůj osud ovládá každý sám, pokud ovládá své myšlenky. A to už stojí za to se nad tím zamyslet, nebo ne?

10. Roger James Hamilton – Mapa ke skutečnému bohatství

mapa ke skute.Ještě než začnete přemýšlet, jak lépe podnikat nebo více vydělat, potřebujete pochopit podstatu skutečného bohatství, zjistit, jaký je váš přirozený talent a nadání – v čem jste Génius, a zjistit, jak si teď stojíte. Pak můžete jasně a s důvěrou vykročit na vlastní cestu za naplněním své vize, poslání a potenciálu bohatství. Tato skvělá knížka Rogera Jamese Hamiltona se vám stane praktickým průvodcem při vašem postupu z jedné úrovně bohatství, úspěchu a naplnění na tu další s mnohem většími možnostmi.

Bonus: Audionahrávka 

Earl Nightingale – Nejneobyčejnější tajemství

OLYMPUS DIGITAL CAMERANahrávkou Nejneobyčejnější tajemství pomohl Earl Nightingale milionům lidí na celém světě objevit, že se „staneme tím, na co myslíme“. Earl hledal odpověď na otázku, proč jsou někteří lidé úspěšní a jak to může dokázat někdo, kdo začíná úplně od nuly. Pochopil to, když mu bylo 29 a přečet knihu Napoleona Hilla „Myšlením k bohatství”. Četl pořád stejnou pravdu, že „jsme tím, na co myslíme“ nebo že „jak zaseješ, tak sklidíš“ a uvědomil si, že to samé je v Bibli, učil to Buddha, hlásal Lao C‘ a popisoval Emerson, že stejnou pravdu učí každá duchovní osobnost stejně jako všichní boháči. Nejneobyčejnější tajemství, jako první nahrávka mluveného slova na světě, prodala přes milion kusů a získala Zlatou desku. Stala se základem celého dnešního odvětví rozvoje osobního růstu. S tímto audiem a s 30ti denním plánem, který nabízí, vstoupí do vašeho myšlení zázrak a vy už neuvidíte věci jako dříve. Earl Nightingale bude průlom ve vaší cestě k úspěchu.

Marek Šafárik je kondiční trenér, který sbíral zkušenosti v Austrálii a prakticky od nuly, nebo spíše z mínusu budoval svoje poradenské podnikání pro tamní osobní trenéry. Vybral si několik mentorů, kterým plně důvěřuje a kteří jemu samotnému pomáhají na cestě k úspěchu. V Austrálii zjistil, že většina osobních trenérů má velké nedostatky v prodeji a marketingu a proto se v této oblasti rozhodl pomáhat jiným trenérům, kteří se chtějí zlepšovat v těchto oblastech. Společně s Karlem Jaruškem dali hlavy dohromady v létě 2017 a vytvořili Trenérské impérium. Jejich snem je vytvoření komunity osobních trenérů, kteří se navzájem podporují ve své vizi a sdílejí své úspěchy a zkušenosti.
Komentáře