Profík a nebo hobík?

První otázka: Cítíte se jako podnikatelé?

Pokud ne, někde je chyba v Matrixu 😊. Vy totiž jste podnikatelé, ať vám kdokoliv říká cokoliv jiného. Tahle práce osobního trenéra je posláním a rozhodně budete nejprve potřebovat přehodit výhybku z toho, že chodíte do práce trénovat klienty na to, že přinášíte jako podnikatel službu a hodnotu. A pokud budete uvažovat jako podnikatelé s posláním, budete chtít oslovit, zasáhnout co největší počet klientů. Sakra, jak to ale udělat?

Většina trenérů dnes bojuje s nedostatkem klientely. Nebo naopak s jejím přebytkem. Ale za jakou cenu? Za 350 Kč na hodinu? Nesmysl. Za 600 Kč na hodinu? Úplně stejný nesmysl. Všechno je ve vaší hlavě. Limity a zase limity. Strachy, myšlenky, to je to, co nás pořád dokola ovlivňuje.

Věděli jste, že denně nám hlavou proběhne přibližně 60 tisíc myšlenek? A co je na tom nejvíce zajímavé, je to že 95 % jich je stejných jako předchozí den. Po většinu času uvažujeme pořád stejně. Změnit směr je pro nás dost obtížné. Ale to je cíl. Cíl změnit vaše myšlení, abyste byli lepší verzí sama sebe a dokázali tak pomoci i vašim klientům. Nepomůžete ani sobě, ani jim, pokud se budete držet při zdi. Pokud chcete, aby oni měli výsledky, musíte je inspirovat vlastními výsledky. Být lídry v tom co děláte. A kolik vydělává lídr? 20 tisíc měsíčně? To asi opravdu ne.

Nedávno jsem si volal s účastnící našeho kurzu a ptal jsem se jí na její finanční cíle. Kolik chce vydělávat měsíčně ode dneška za rok. Když mi řekla, že bude spokojená za 25 tisíc měsíčně, nestačil jsem se divit. Byla již několikátý osobní trenér, který se držel strašně při zemi. Další mi třeba řekl, že žije v reálném světě a že nevěří tomu, že je možné vydělávat 80 tisíc měsíčně, proto si dal  cíl ode dneška za rok 20 tisíc měsíčně.

Když si budete myslet, že víc nejde, tak ani nebudete přemýšlet nad tím, co dělat, aby se dalo tolik vydělávat. Sami se odsoudíte. A přesně tyhle samozničující myšlenky musíte změnit.

Na konci rozhovoru s účastnicí kurzu už neříkala že chce vydělávat 25, ale už to bylo 50 tisíc. A hned druhý den mi psala, jak moc děkuje, že akorát prodala balíčky za 7 tisíc. Nic není nemožné, ale jen v tom případě, že tomu začnete věřit, ještě dříve, než se to stane a JDĚTE DO AKCE!

Stejně tak jako vy pomáháte svým klientům, my pomáháme osobním trenérům žít život podle svých představ. Ať už se jedná o dovolenou snů, dům nebo auto a další oblasti.

Což mě vede k pasti, do které se chytá hodně trenérů.

Většina z vás se zabývá pouze dvěma ze čtyř oblastí, které jsou důležité pro osobního trenéra. Cvičení, strava, podnikání a myšlení. Základní otázka, chcete být v tom, co děláte profík nebo hobík? Tedy tím, kdo se trénováním regulerně živí, nebo tím, kdo to dělá jen tak nějak jako druhou práci, jako zábavu, nebo prostě proto, že se mu v tom moc nedaří.

Pokud chcete být profík, musíte se začít vzdělávat ve všech 4 oblastech, nestačí se jen starat o cvičení a stravu. Jinak se nelišíte nejen od ostatních trenérů, ale vlastně se nelišíte ani od svých klientů. A navíc, pokud se vám to ještě nestalo, za nějakou dobu budete cítit, že nedostáváte vůbec tolik, kolik si představujete a za kolik stojíte. Vyhoříte. Začnete o sobě pochybovat.

Jasně, není sranda se učit úplně nové věci jako email marketing, prodej nebo třeba vytváření nových systémů. Zabere to čas a energii. Ale pravda je taková, že jestli chcete jiné výsledky, musíte dělat jiné věci než doposud. Když nic nezměníte, nic nového se nestane.

Vidíte kolem sebe ostatní trenéry, co dělají a kolik si účtují a z toho posuzujete, co je možné a co není možné. Vše je řízeno vašimi zkušenostmi, co vás naučili v trenérské škole a lidmi kolem vás. Budete muset změnit svoje denní rutiny, změnit to, jak určité věci děláte. Své staré zvyky musíte nahradit novými, třeba čtením podobných článků jako je tento. Vy, co jste dočetli až sem, tak vám gratuluji, protože evidentně chcete něco změnit.

Jak uvěřit, že můžu vydělávat 60, nebo 80 tisíc měsíčně? Kdybych řekl, že jednoduše, lhal bych. Jak jsme si už ukázali, jde o změnu myšlení. Možná, než jste začali poprvé řídit, jste si taky nemysleli, že to dokážete. Nebo když jste začali cvičit, možná jste si vůbec neuměli představit, že byste se tím někdy živili. A přesto jste tady. A přesto vidíte, že to jde, aniž byste si to dřív uměli představit. Zkuste si tedy postupně, pomalu pohrávat i s dalšími oblastmi své mysli a nastavte si nové cíle. Nepřemýšlejte teď nad tím, proč to nejde. Zahoďte do koše všechny myšlenky typu, to mi nikdo nikdy nezaplatí takovou částku za trénink, nebo na takovou částku budu muset dělat 24 hodin denně. To je totiž nesmysl.

Když budete po kouskách zvyšovat oblasti podnikání a myšlení, i když ze začátku neuvidíte žádné výsledky, tak z dlouhodobého hlediska uděláte mílové kroky. Vaše sebedůvěra se začne zvedat. Ucítíte vítr v zádech. A najednou je to jako sněhová koule, která se valí z kopce a nabaluje na sebe nové klienty, nové příležitosti. Jediné, co musíte udělat, je vyrovnat všechny tyto 4 oblasti (cvičení, strava, podnikání, myšlení) do stejné úrovně. Jenom tak začnete být pravý trenér, který může ostatním ukazovat směr.

Vidíme to dnes a denně, že hlavní chyba je právě nastavení 4 oblastí do stejné úrovně. Ostatně podívejte se na své kolegy trenéry, kdo z nich řeší trénování jako podnikání? Možná najdete jednoho, kdo pravidelně nastavuje marketing, dělá kampaně na Facebooku, vyhodnocuje kam jde a proč. A rozvoj mysli, rozvoj toho, čeho jsme schopni, možnost inspirovat druhé? Napočítal bych takové trenéry u nás na prstech dvou rukou, maximálně. Tedy prostor rozhodně máte. Nedělejte tu chybu jako stádo ovcí, které jede v zaběhaném režimu. Buďte tím vlkem, který sice nesežere ovce 😊, ale stane se třeba jednoho dne jejich inspirací.

Jste profík a nebo hobík?

Pokud se chcete vzdělávat v oblasti podnikání a myšlení, máme pro vás připravený workshop OSOBNÍ TRENÉR 2.0

Marek Šafárik je kondiční trenér, který sbíral zkušenosti v Austrálii a prakticky od nuly, nebo spíše z mínusu budoval svoje poradenské podnikání pro tamní osobní trenéry. Vybral si několik mentorů, kterým plně důvěřuje a kteří jemu samotnému pomáhají na cestě k úspěchu. V Austrálii zjistil, že většina osobních trenérů má velké nedostatky v prodeji a marketingu a proto se v této oblasti rozhodl pomáhat jiným trenérům, kteří se chtějí zlepšovat v těchto oblastech. Společně s Karlem Jaruškem dali hlavy dohromady v létě 2017 a vytvořili Trenérské impérium. Jejich snem je vytvoření komunity osobních trenérů, kteří se navzájem podporují ve své vizi a sdílejí své úspěchy a zkušenosti.
Komentáře